Më mbaj mend (për 1 muaj)

RBD
Përkthime (35)
Biografia
Foto (3)
Komente (3)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  61
BIOGRAFIA: RBD është një grup këngëtarësh i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. RBD was a Mexican musical group that gained popularity from Televisa's teen series Rebelde, and found international success from 2005 until their separation in 2009. RBD has sold over 17 million digital downloads and over 57 million albums worldwide in four years since their formation. The members are popular Mexican singers and actors Anahí, Dulce María, Maite Perroni, Alfonso Herrera, Christian Chávez and Christopher von Uckermann. The band ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Rbd

Komente 3