Më mbaj mend (për 1 muaj)

Real Flori - Nje Her E Pergjithmon (Feat. Festim & Arben)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesa e Pare:

Nje engjull diku n'ersir mbijeton
Nje dhimbje ne zemer hala triumfon
Mbisundon ni terror nje sy diku qan
I betum para zotit lufton per vatan
Nje vit shum i rand Nje vit shuume i Gjor
Sa femij jetima na ran dhe dershmor
Nje komb e atdhe shqiptari me gjak
Apet n'troje tona sundon ktu ni sllav
Kallxo vllau jem ku kem e ku jem
S'mjaftun sa terror ushtrun permbi ne
Sa gjak duke derdh sa lot duke qar
Harrum kush kem dje sot me vlla na perchan
Na ndan mori nan Shoh kudo vrrasje
Nvend mu perchaf shikojna vllavrasje
Dashje pa fund ky sen na mungon
Le qe dhash jet per vend po edhe kta e harrun

Refreni:

Nuk duam jeten me shka
Nuk duam t'kemi kufi
Duam nje her e pergjithmon
Kjo tok t'quhet Shqipri

Pjesa e dyte:

Nje nan o ka qan diku po gjemon
Nje vaj qe ka mrena si thik pervelon
Ky dielli qe shihet so dielli liris
Asht dielli qe njihet si fundi errsis
Diku trimi atdheut larguar familjes
Luftoj per vatanin s'frigona ma dhimbjes
Shpresa nzemer liri per atdhe
Per nje tok e nje gjak ILIRID Memedhe
U ben gati ca vte qe nana po qan
Pret djalin e saj nese vjen per bajram
Diku nje nat te gjat dikush lajmeron
Ngushllime se djali t'dha jeten per komb
Mos qaj nana jem po cho kryt perpjeeet
Per ty dhe vatanin dhe nje her dho jeet
Sa malli um mer mos gabo me qar
Se ma mir te vdes se tjetojna nen shka

Refreni:

Nuk duam jeten me shka
Nuk duam t'kemi kufi
Duam nje her e pergjithmon
Kjo tok t'quhet Shqipri

Ky tekst u dërgua nga Real Flori


Nuk kemi video për këtë këngë.


Featuring: Arben
Publikimi: 21/07/2010


Më Shumë Këngë Nga Real Flori:


Komente 0


Real Flori - Nje Her E Pergjithmon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Her E Pergjithmon".
3. Video është e këngës "Nje Her E Pergjithmon", por nuk këndohet nga Real Flori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.