Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redina Trieshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  262
 • Vendlindja:
 • Lezhë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 21 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Redina Trieshi është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Redina Trieshi është një këngëtare e re në muzikën shqiptare. Që në vegjëli Redina u bë pjesë e disa kompeticioneve për fëmijë. Në vitin 2008, ajo merr pjesë në Festivalin e zërave të rinj të Tiranës ku vlerësohet me çmimin e tretë. Dy vite më vonë Redina merr pjese edhe ne Festivalin e 47 te Muzikës. Në vitin 2012 bëhet pjesë e 100 vjet muzikë si soliste me këngën "Rritemi pas dritës" dhe si duet me Irma Libohovën me këngën “Gabimi I Mirelës”. N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Komente

5 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Deborah Dollapi

Klea Kasemi

Erika Bitanji

Megi Demiri

Nilsa Hysi

Biondina Latifi

Alba Ymerhalili

Keisi

Eli Qorri

Rigersa Zefi

Tags: Redina Trieshi, Redina


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet