A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Redon Makashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  65
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Redon Makashi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Redon Makashi lindi nga 2 prinder artiste, babai Fitim Makashi me profesion aktor dhe nena Drita Makashi kengetare lirike. Ai kreu shkollen fillore tek shkolla "Deshmoret e Lirise" per piano.Me pas Shkolla e Mesme Artistike "Jordan Misja" per klarinete, por apasionohet per kitaren. Vazhdoi Studimet e Larta ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane per Klarinete. Redon Makashi kompozon kengen e tij te pare ne shkollen 8-Vjecare. Në vitin 1989, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Grupi ARB

Shto profile

zyrtare

Boten Time (2012)

Kenget E Shekullit (2010)

Dikur... (1999)

C'me Ndodh Pa Ty


» Dërgo Një Këngë »

Ku Jam E Ku Je
Ditari
Egziston

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Gena

Sefë Duraj

Frederik Ndoci

Trix (Veli Sahiti)

Adrian Gaxha

Robert Aliaj

Olen Cesari

Avni Mula

Gaqo Çako

Luan Zhegu


Tags: Redon Makashi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019