Më mbaj mend (për 1 muaj)

Redon Makashi - Muzgu Ra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzgu ra,trishtimin e tij hodhi mbi det
sdi cme mundon, dhe me shqeteson,
valle do te vish ti si atehere?

Kur prane detit rrinim ne te dy
Si atehere ne kete qetesi
dhe kete muzg heshtje ne perqafim
vitet ma sjellin perseri, perseri....

Ne nje mbremje si kjo ne te dy
dore me dore ecnim prane detit blu
dhe te flisja dhe me flisje shume
deti i heshtur na degjoi.

Dashuria smbetet vec kujtim
te ndjek pas ajo gjithmone ne jete
ne cdo vend e ne cdo rruge qe shkel
zemra kurre jo , zemra kurre jo smund te heshte.

Imazhi i saj, ne kete vetmi ndodhet me mua
si nuk munda ta kuptoj me pare
se kjo vajze ishte per mua gjithcka
dhe tani qe se kam me
dhimbjen la

Sa do doja qe ta kisha prane
e ta puthja me aq zjarr
te humbisnin ne ne dashurin e cmendur si me pare...
si me pare...

Ej e dashur, malli me ka marre
per ate kohe fantastike qe kaluam bashke
kam frike tani qe ta kujtoj ate
cdo gje e bukur dhimbje le pas....

Sa ftohte...kam shume ftohte shpirt
do te jemi gjithmone bashke?
gjithmone, gjithome?
Te dua shume!!!

Muzgu ra,trishtimin e tij hodhi mbi det
sdi cme mundon, dhe me shqeteson,
valle do te vish ti si atehere?
Nuk kemi video për këtë këngë.
Redon Makashi - Muzgu Ra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Muzgu Ra".
3. Video është e këngës "Muzgu Ra", por nuk këndohet nga Redon Makashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:


Komente 0