Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Redon Makashi - Vjeshta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  16

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer 2011"

Këngë e albumit:

"The Best Elrodi Vol.1"

Këngë e albumit:

"Gjitmone Elrodi"

Këngë e albumit:

"C'me Ndodh Pa Ty"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 41-të në RTSH
Kjo vjeshtë e heshtur gjethet lehtë i hidhte,
era i shtynte dal' nga dalë,
ngadalë mbi floktë e tu ato binin,
për ata flok' kisha aq mall.
U bë një kohë e gjatë kur ti ke shkuar,
në k'të qytet më s'të kam parë,
jam ndjerë shumë vetëm më beso e dashur,
ndaj s'dua kurrë të të humbas.
Lërmë të të shoh, lërmë të të prek,
lërmë të të puth, trupin tënd të ndiej,
shumë të kam kërkuar,
zemra kishte mall
sot krejt rastësisht
n'vjeshtë u pamë.
Ashtu ngadalë ti ecje,
ecje pa më folur,
e di që zemrën ta kam vrarë,
herë të kam lodhur,
ti je lodhur shumë me mua,
sa herë rënkonte shpirti i saj.
Pastaj ti ngrite sytë dhe më shikoje,
më erdhi fryma jote pranë,
s'e di se 'ndjeva në ato momente
kur pashë që lotët ty të ranë.
Lërmë të të shoh, lërmë të të prek,
lërmë të të puth, trupin tënd të ndiej.
Mbaje n'mend k'të nate,
zemra ime tha,
k'të kujtim të bukur
vjeshta la.


Ky tekst u dërgua nga P!nk
Më Shumë Këngë Nga Redon Makashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet