Reeph
Reeph
Reeph
  • Emri i vërtetë:
  • Arif Limani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Reeph është këngëtar. Emri dhe mbiemri i tij osht -ARIF LIMANI-, pseudonimi[nofka] i erdhi nga vetja dhe shoket e tij..arifi e quan veten Reeph sepse REEPH" do t'thot ARIF. Sepse "R" (Lexohet) AR, "EE" (Lexohet) I, "PH" (Lexohet) F. REEPH. me rep ka filluar ti mirrej ne vitin 2007 ku kishte talent qe te shkruaj texte dhe shkroi disa texte dhe filloi edhe ti kendonte,si qdo fillim ishte i shtir,por tani esht mjaft nje reper i mir,me stil t'vetin.. ky me rep u mir kur i kishte 11 vjet,por kengen e par qe e ka bo ky osht Me ushtri, dhe pas saj erdhi edhe nje demo "me mu ska loj". Reeph e pati iden e par per ta hapur ket grup,dhe shokt e perkrahen dhe e ben ket grup..të paret n'grup-in e par qe e kishin mafiozat ishin Reeph, Monsa, Tigri, Spider-A, Maffia..Reeph osht Producenti i grupit Big'Force,i shkruan texte't dhe disa muzika i mikson..n'vitin 2009 beri disa muzika disa bashkpunime me antar t'grupit dhe pati sukses.. stili i tij osht Underground,.. tash n'vitin 2010 do ta boj mixtapen[albumin] e pare.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Tiger Tiger  Komente 0