Rei Bezhani
Rei Bezhani

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tirane Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri

Biografia

BIOGRAFIA: Rei Bezhani është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Pianist klasik i skenës Shqiptare, ku numëron mbi 24 çmime të para edhe 25 koncerte kombëtare dhe ndërkombëtare. Fillesat si këngëtar i ka në 2016 me “The Voice of Albania” dhe numëron mbi 10 këngë në Youtube, duke krijuar kështu diskografinë e tij personale. Ka spikatur për publikun me bashkëpunimin me Irma Libohovën me këngën “Peng”, duke fituar edhe çmim tek “Netët e klipit Shqiptar”. Në vitin 2018 në drejtimin e regjisorit Ilir Bezhani vë në ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0