Më mbaj mend (për 1 muaj)

Reinaldo Gaçi

Reinaldo Gaçi
  • Vendlindja:
  • Delvine 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 10 Nentor 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: pop

Reinaldo Gaçi është këngëtar. Lindi në 10 Nentor 1995 ne qytetin e Delvines. Ne moshen 8 vjecare ai ngjitet per here te pare ne skenen e qytetit te Delvines dhe cdo vit kendonte ne aktivitetet qe beheshin nga qyteti dhe shkolla.
Me pas, ai u transferua ne qytetin e sarandes, ku aty filloj te njihej si kengetar dhe pjese e estrades se qytetit si dhe merrej me muziken live.

Në Maj 2015, Dyshasi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Mami Intelektuale", në bashkëpunim me Reinaldo.

Në Nëntor 2016, Reinaldo Gaçi merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Ndjenje Si Uragan", në bashkëpunim me Megi Laska.

Në Tetor 2017, Reinaldo Gaçi merr pjesë në Kënga Magjike 2017 me këngën "Mos Harro".

Në Tetor 2018, Reinaldo Gaçi merr pjesë në Kënga Magjike 2018 me këngën "Ku Je?".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0