Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  712
 • Vendlindja:
 • Mushtisht 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 49 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Remzie Osmani është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash, popullore kosovare dhe popullore vajtuese. Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën "Lute lute nëna bijen". Talenti i këngëtares është zbuluar nga mësuesit e muzikës Ibrahim dhe Mustafë Hamiti nga Mushtishti dhe është mbështetur nga mësuesi i gjuhës shqipe Ali Selmanaj. Anëtare e shoqërisë kulturore artistike "Afërdita" nga Mushtishti dhe "Jehona" nga Theranda (Suha reka). Turneu i parë nëpër Kosovë dhe Maqedoni me shoqërinë kulturore artistike "Afërdita" në vitin 1978...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Nexhat Osmanit

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Komente

37 🔥Merre Zemrën Time (2015)

★★★★

Gjerdani I Dashurise (2013)

★★★★★

Për Mua Je Kryevepër (2012)

★★★★★

Kafe Muhabet (2011)

★★★★★

çka Shkoj Dje (2010)

★★★★★

Dikur (2009)

★★★★★

Jeton Dashuria Jone (2008)

★★★★★

Moll E Kuqe (2008)

★★★★★

Sa T'kushton Fjala Te Dua (2008)

★★★★★

Hajde Luj Hajde Luj (2007)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (4)

8
7
9
19

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Kukaj Retkoceri

Mihrije Braha

Alberie Hadergjonaj

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Ava Max

Adelina Ismaili

Tags: Remzie Osmani, Remzije Osmani, Remzie Osmani, Remzija


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet