Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Remzije Osmani - Vaji I Nënës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vaji I Nënës".
3. Video është e këngës "Vaji I Nënës", por nuk këndohet nga Remzije Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Remzije Osmani - Vaji I Nënës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Te Thrrasim Kosove"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1993

1993-11-30T23:00:00+01:00Po te kisha une krah,
pertej maleve do`t fluteroja ,
mal me mal do te shkonja.
djalin oooo ta kerkoja.
Nuk e di se ku ashta,
a asht gjall apo ka vdek ,
a po heq ooo aj me shpirt,
a ne varr me ashte tret.

Nje dit m`erdhi i ziuu lajm,
per si trim paska qendruar,
dhe me qenka o i vraree,
nga nje plumb i mallkuar,

Vitet iken edhe n`varr,
shkova e mjera e kerkova,
dhe me lule, lule mali ,
varrin un ooo ja mbulova.

Ngrehu o bir e mjer i thash,
diten ende se ke pare,
tek ti tani bir po rritesh,
lerma mua ate varr,
ngrehu o bir e mjera i thash ,
edhe qeli ata sy,
dil nga varri djali i nenes,
ne vend tendin un te hyyy....!


Ky tekst u dërgua nga Riki
Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë