Më mbaj mend (për 1 muaj)

Remzie Osmani - Moj E Mira Kaplush Kuqe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

O moj e mira moj kaplush kuqe
Kallexo diten kur t bahesh nuse

Kallxo diten kur t bajsh me shku
O nji par mese o me mi ru e

Nji par mese o me mi ru e
Kur mbjen men kush mi ka cue

Kur mbjen ne men kush mi dha
O vendin o spo muj me nxan

Mos t nxant more djal vendi vend
O kcy nji nate e hajde me nejt

Hajde nji nate o per musafir
O ne dere te oborrit nji tia thirre

Ata kane nji zanat o te mire
O cou moj nuse dikush o po thirr

Kuku nane kokum korite
O na ka ardhe o ma i miri o mik

Kem zanat o i marrin ngryk
E shterngon baca me bylyzike

E shterngon baca me bylyzike
O ruza e lira ia derdhim ne gjys.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Remzie Osmani - Moj E Mira Kaplush Kuqe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj E Mira Kaplush Kuqe".
3. Video është e këngës "Moj E Mira Kaplush Kuqe", por nuk këndohet nga Remzie Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:


Komente 0