Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Remzie Osmani - Lule Bozhuri Moj Kosove  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

14/09/2012

2012-09-14T00:47:16+00:00



Lul bozhuri moj Kosov
Ç'po lulzon ky vendi jon
Per çdo dit po ngrit pallate
Fakultete Kombinate

Per çdo dit po ngrit pallate
Fakultete Kombinate

Mbushun arat plot me grun
Minerale malet plot
Besnikerin e kem tradit
Per armik me qen barot e

Besnikerin e kem tradit
Per armik me qen barot e

Veprat e tua lul bozhur
Jan simbol e jan flamur
Per lirin qe e fituem
Ne deshmoret s'i harrojm kurr e

Per lirin qe e fituam
Ne deshmoret s'i harrojm kurr e

Te bashkuar jeten tone
Sikur ne per çdo her
N'aksione ne festivale
Dhe ne luft o per atdhene

N'aksione ne festivale
Dhe ne luft o per atdhene


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber




Më Shumë Këngë Nga Remzie Osmani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet