Më mbaj mend (për 1 muaj)

Renis Gjoka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  58
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Renis Gjoka është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Ai është një nga këngëtarët më të spikatur të rrymës rrok dhe kjo jo rastësisht pasi kënga është e trashëguar në genet e tij. Ai është shkëputur nga grupi i tij “Burn” dhe prej vitesh ka krijuar nje karriere solo mjaft te suksesshme. Në Nëntor 2012, Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka marrin pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "I Njejti Do Mbetem". Më datë 10 Korrik 2013, Renis Gjoka publikon videoklipin "Apo E Kam Gabim?". Muzika e këngës u p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Nipi i

Aleksandër Gjokës

Ish-Anëtar i grupit

Burn

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Renis Gjoka, Burn, Renis Gjoka Band, Aleksander Gjoka

Komente 0