Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Renis Gjoka - Falmi Sytë E Shkruar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/05/2014

2014-05-11T21:59:27

Pjesëmarrëse në

Kenga Ime 2014Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Falmi Sytë E Shkruar" kënduar nga Renis Gjoka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Renis Gjoka i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Muharrem Mici. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

S'di se perse gjumi naten nuk me ze
ti dhe vetem ti, gjithnji ne mendje po me rri.
dhe eja vash se xhani mu dogj flak e zjarr
ti dhe vetem ti, gjithni ne mendje po me rri.
ate nat pranvere kury te pash,
zemren menjeher un ty ta dhash,
gezim nuk gjej kado qe shkoj
vetem prane teje do te rroj

REF.:
te lutem falmi syt e shkruar
qe si prush jan tuj mpervlu
pas syve tu jam dashuruar
e spo munem me duru

qerpiku yt i rand
me fal gezim dhe lumturi
shkelqimi syrit tand
zemren ma mbush me dashuri

REF.:
te lutem falmi syt e shkruar
qe si prush jan tuj mpervlu
pas syve tu jam dashuruar
e spo munem me duruMë Shumë Këngë Nga Renis Gjoka:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet