Më mbaj mend (për 1 muaj)

Reshit Boka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Reshit Boka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Banon ne Tirane. Jeta e tij artistike eshte e pasur me aktivitete dhe pjesmarje ne evenimente te shumta si psh; MARATONA E KENGES POPULLORE, HITI I KENGES POPULLORE, KENGA POPULLORE QYTETARE, SOFRA E TIRANES. Pjesemarres ne koncerte te ANSAMBLIT TIRANA brenda dhe jashte SHQIPERISE. Bashkepunimet e tij me kengetare te tjere jane te shumta si psh me BUJAR CICIN, GRETA ZANIN, VALBONA HALILIN, ARTJOLA TOSKEN etj. me te cilet ka realizuar shume duete ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Olta Bokës

I ati i

Stiv Bokës

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥Eja T'vejme Kurore

Mos Vono


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bujar Cici

Xhavit Dedej

Vasillaq Gremi

Fred Delaj

Arjan Toci

Ylli Baka

Gjergj Leka

Hajredin Gjeta

Arben Delaj

Spiro Roko

Tags: Reshit Boka


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet