Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Reshit Boka - Endrra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Endrra".
3. Video është e këngës "Endrra", por nuk këndohet nga Reshit Boka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Reshit Boka - Endrra  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Eja T'vejme Kurore"

Komente

Asnjë Koment

03/10/2012

2012-10-03T07:34:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Endrra" kënduar nga Reshit Boka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nertila Selmanaj - Endrra

2x
O Ne Kurbet U Ngrita Shkova
Peng Me Ngeli Nuse Sdola
Lashe Babane Me Lote Ne Sy
Lashe Vellane Motren Aty.

Ref. 2x:
Kam Shume Kohe Qe S'ju Kam Pare
Ju Po Vuani Dhe Une Po Qaj
Ky Kurbeti Mallkuar Qofte
Po Punojme Dhe Derdhim Lote.

2x
Nje Enderr Pashe Moj Nena Ime
Sikur Nuse E Bukur Dola
O Me Fustane Te Nuserise
O Ne Kurbet Une E Provova.

Ref. 2x:
Kam Shume Kohe Qe S'ju Kam Pare
Ju Po Vuani Dhe Une Po Qaj
Ky Kurbeti Mallkuar Qofte
Po Punojme Dhe Derdhim Lote..

EMG - Endrra

yeah jeta osht e mir Nese Din Me
Jetu Gjithqka ne jet Shoki Ti
Munesh Me Ralizu (EmG,Shqipran,Lony)

StreeTKinG Records

"E.mG"
Pse Dikush Bon Sene Jasht
Ligjore Pse Dikush Hala Bon Si
N'Shkoll Fillore Pse Dikush hala
Hec Shtremt Nashta Ka Veq Me Ja
Morr Dikujt Ment Aj Nuk E dIn
Qe Me Jet Nuk Ka Hajgare Se Del
Njer T'Bon Per 5 pare Na Inati
Kemi Shum E dojm Me Pak ME bo
BOOM Qetash pot Kallxoj Qysh U
Rrita U Ngula Shum Her Deri Sa
I Msova Kto Tripa ,
Jeta Kurv Shokt Kurgjo Hiq
Msoje Qeto Se ma Von Ngulesh
Flliqt Un Po Foli Qka Kom Perjetu
Un E di Qe aj Sdon Mum Ngu mu
Ngom Qka Pot Thom Po Foli Shlir
Si N'Mikrofon Hiqju Shokve Se
Kerkush Hajrin Nuk Ja Ka pa
Bone Ja Prishe Ata Kan Met
Vra (Vra)

"Lony"
Jeta Osht E mir Nese Din ME Jetu ,
Gjithqka Ne jet Ti Ki Me Msu ,
Jeta OSht E Mir Nese Din Me Jetu ,
Gjithqka Ne Jet Ti Ki Me Ralizu ,

"E.mG"
Po o Haver Jeta Osht E Till Nese Ski
Pare T'Lutna Mos U Merr Me Miill
Shko Rruges T'Zotit Qashtu osht
Ma Mir Se bone u Perzive Anej
Besom E ki Veshtir Sun i Zhgjidh Mo
Durt Qe Vet i Pate Lidh Mos Gerditet
Jeta N'Dit E Varferis Se Tash Ti Je
N'Ditet E Rinis Nuk Bon Mu Durzu
QEshtu E Ka Shqiptari E di Qe Per
Nonen Tonde Osht Kat Merr Madhi
Hajt O Vllavi Jem Se edhe Per Ty
Bohet Mir Qdo Dit Feminije Nuk Bon
Me Harru Edhe Endrren e NaNes S'Bon
Me Shkatrru Me Kujtu Qdo Sen Qe E Ke
Jetu Mos Me Ra Posht Po Me Perparu
A Je Tu Ngu Qeky Sen OSht Veq Per Ty
yeah yeah .

"Lony"
Jeta Osht E mir Nese Din ME Jetu ,
Gjithqka Ne jet Ti Ki Me Msu ,
Jeta OSht E Mir Nese Din Me Jetu ,
Gjithqka Ne Jet Ti Ki Me Ralizu ,

"Shqipran"
Hec Perpara Mos I Kthe Syt Mbrapa
T'Kalumen Leje Nuk BOn Me Kujtu
Amo Edhe Bash Kejt Nuk Bon Me Harru
Ka Pot Sho Tu perparu Zemra osht Tu
Mu Gzu Pra Edhe Ju Tjert Mos i Hupni Shpresat Mos u Boni Gangsta Me Nejt
Te Banesat Nuk Pot Thom Me Kap Kacin
E Me Punu Gjeje Profesionin Qaty Ku
Ta do Zemra Jeto Perparo Jeten e
Zhvillo Ngom Qa pot Thom Edhe Paren
E Fito Nisja Nga E para Edhe kejt i
Harro T'Kalumen Leje Mbrapa Nisja
Jet T'Re Fillo Keq Mos Bo
se Von Tana Pendohesh Mer Shembull
Najkon Edhe Vet Ti Msohesh ,
(Vet Ti Msohesh )

Gold AG - Endrra

Mirmengjesi nen a je mir a ke pushu
Hic gajle mos mba oj nan sa tem ki mu
Besen njeri tjetrit e din ja kena dhan
Let na xhon cka t'na xhon po bashk kena me kon
T'perqafoj e t'shtrengoj sa her qe bi n'gjum
Plaget qe ti i ki mu m'dhomin ma shum
Sa her gjumi m'del afer meje ti je
M'thu qe asgje nuk ke t'shoh kur lotin e fsheh
I vetmuar n'ket dhom si zog me shum plag
Ne nje heshtje te zakonshme t'permend ty o bab
N'fotografi t'shikoj e nje t'kalume e kujtoj
Ato dit i endroj kur asgje nuk na mungoj
Kur m'thoje o bir ti je flamuri jem
E ma t'mir se KOSOVA nuk ka tjeter vend
E une mburem tash qe jam djali jot
TE SHPERBLEFT ME XHENNET BAB I MADHI ZOT

REFRENI :

ENDRA IME KU ME MBET
PSE TE GJITHVE NE NA LAN VET
TE KAM THENe TY MOJ NAN
VETEM VDEKJA NE NA NDAN ( 2X )

Kto rrug plot trishtim n'ket jet kalimtare
E boj cdo mundim vec sa per me u bo idare
Punoj me m'bajt veten e punoj nen per ty
Ma mir ha buk e kryp e s'du doren me shtri
Me njers ne ball me shum pun e pak fjal
Gzohna kur thojn se hallall e ki ket djal
Ne mal i hapi veshet e ne fush i celi syt
Se e di deri ne ket dit cka keni hek mem rit
Babi spat fat per me qendru me neve gjat
Po besoj qee na shikon nan dit e nat
Shoket qe i pati pse shumica na harun
Disa u pasunun e shum tjer me to shkun
Rruges po i shoh po ata nuk me shohin
Ata jan po i njoh po ata nuk po m'njohin
Bile dove ni dit i thash a doni cigare ??
M'than largohu andej bre djal se skena pare

REFRENI :

ENDRA IME KU ME MBET
PSE TE GJITHVE NE NA LAN VET
TE KAM THEN TY MOJ NAN
VETEM VDEKJA NE NA NDAN ( 2X )

Sa her naten qe bi lutem nan qe t'kam ty
Shpesh deri n'mengjes me rin hapur kta sy
Jetoj ne agoni qe te dy bashk e ndajm
Ne mendime per neser a thu kemi se cka ham ??
Njesoj m'kalojn e shkojn ditet e ngrata
T'fort me ben fakti kur e di bab qe t'pata
Me lule n'dor t'vizitoj cdo pervjetor
E me lotet e mij ta ujis cdo kuror
Dheu i ksaj toke te qoft perjet i leht
Me mir qe nuk e dini qe sot si kena mbet
Por ti pusho i qet e per asgje mos vuaj
Amanetin e juaj beso qe do ta ruaj
Gurin e mban muri e fjalen vec burri
O sa i bukur te koka bab te rin flamuri
Rrugen tende vazhdoj po me te njejtat hapa
Se cdo shi qe bije nje diell e ka prapa

REFRENI :

ENDRA IME KU ME MBET
PSE TE GJITHVE NE NA LAN VET
TE KAM THEN TY MOJ NAN
VETEM VDEKJA NE NA NDAN ( 4X )

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Reshit Boka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë