Më mbaj mend (për 1 muaj)

Reshit Boka - Vajza Me Kaçurrela  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Mos Vono"

Komente

Asnjë Koment

20/04/2010

2010-04-20T08:21:48+00:00Po ecja qe me nate mes shkrepave pa udhe
takova tek burimi nje vajze tu mbush uje

I thash se mu dogj xhani moj vajze me kaqurrela
pak uje i jep djali te lutem nga bucela (X2)

Ajo me tha nje fjal dhe uji i fresket rrodhi
shikimin vale vale mu duk se vajza me hodhi
Ne syte e ne faqe kur ngrita dy bucela
me ra nje tuf manushaqe te verdhat kaqurrela

Kembyem buzeqeshje dhe djersa krejt mu derdh
mu shkrin dhe terr e male dhe udha mu be det

Dhe ika neper pyje e pritave me tela s'me hiqeshin
prej syve te verdhat kaqurrela (x2)
nanananananannanananannannanaannananaanan


Më Shumë Këngë Nga Reshit Boka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet