Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Revolt - Lonely  (Feat. Dj Sickbeatz)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/05/2013

2013-05-14T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Celësi Muzikor 7Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lonely" kënduar nga Revolt.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Revolt i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

ANI - Lonely

2x
Im feeling lonely,
everywhere i go they say they know me,
Mos permen shoqnin you not my homie
Ti mos mu afro kur mu dgju zoni

jam ne vetmi, zot pse marun lotet ne syt e mij,
Mo nuk e di, si gjonat per mua do vijn.
Nuk du dashni, nje thyerje zemre m’kthehu ne perbindsh.
not a bi**h, fmija mo i rendesishem i qytetin tim.
Emrin ma din, jo historin kta bojn trillim.
afer sju du vetem se pat vleren e xhepit tim.
mos guxo me permend shoqnin, kur ne balt me lat,
Mos hap ti llafe per mu, kur vlerat ju nuk mi pat.
Vlerat kur nuk mi pan, vetem kerkonin paran,
U preva nbes nga plot tipa, ndaj tani rri vec me vellan,
Me shkatrrun jeten shum femra ndaj tani du vec maman,
Futu nrradh me premtime fallco, se para teje shum me dhan.
per tipa fallco nuk kam nevoj, po kerkoj un vec realitet,
Po kerkoj tma thush tverteten, nese dicka jam duke bo keq.
Nuk du tipa pohues, manipulues, interesaxhinj tulet,
Me mbo qefin nmomente qe sme duhen

2x
Im feeling lonely,
everywhere i go they say they know me,
Mos permen shoqnin you not my homie
Ti mos mu afro kur mu dgju zoni

Dhe tgjith kta tip qe mpan duke ra asnjoni sma dha doren,
Interesi juj ishte per leket, jo pse i nxirrja lotet.
Ky emigrim mftofi zemren, gishtin e mesit nga bota,
Dhe kta marrin mundimin me mthon mua pse ndryshova
Mbeso nuk ishte e leht me u kthy ne mes te nates, me gjet me lot ne sy un mamin,
Tu menu cdo sekond per vllain,Duke ju lut zotit qe tia dalin.
po lutem po lutem zot te lutem bej qe sa me shpejt mu te mvij dita,
Kto kurva nuk ma din dhimbjen ne zemer, sa shum un u rraskapita.
Se gjith kto projekte qe un i kam nxjerr, asnjoni kaq fort nuk osht duke punu,
3 EP 1 mixtape edhe mrena vitit gjithashtu nxorra un 1 album.
Dashni jo nuk mora, nga asnji nga kto mostra,
Tu besu si i verber, ne shum raste u qerrova.
ndaj rri vetem, ne ket rrug qe un vazhdova,
me kto lek qe bona kta i kontrolloj si lodra
Duke kthy shishen e hennyt dhe ne dor mbaj nji i cigare,
Dhe shoh engjet e mij duke u largu nga kjo dritare.
Mka ngel vec muzika familja edhe leket,
Le tqihet shoqnia e vjeter preferoj mo mir trri vetem

2x
Im feeling lonely,
everywhere i go they say they know me,
Mos permen shoqnin you not my homie
Ti mos mu afro kur mu dgju zoni

Xhenty - Lonely

Im feel so lonelly
Im feel so lonely
lonely....
lonely...
im feel so lonely
lonely...
lonely...
im feel so lonely
lonely...
lonely...
im feel so lonely
lonely...lonely...
tkom bo dhurata,gjona qe i ke dasht
s'ke jetu prralla,vec realitet bashk
kam dit mt t'vlersu,po menja tu ka rrit
kurr sme ke besu,se kam me t'lon 1 dit
He si po te duket jeta pa mu?
m'trego pak per meshkujt si t'kan trajtu
besoj jam only boy,qe t'kom ngel n'tru
se edhe n'shtrat jam i vetmi,qe qefin ta kam plotsu
Im feel so lonely
lonely....
lonely...
im feel so lonely
lonely...
lonely...
im feel so lonely
lonely...
lonely...
im feel so lonely
lonely...lonely...
goodbye my fucking love,"dashni" n'thonjeza
se femnat sikur ti,s'ja vlen me i permend n'konga
po kot si pa lidhe tekstit ja mora
se zakonisht qes vetem hite per kshu gjonash
po nejse se muzika ishte pjes e lidhjes ton
se zakonisht femna t'tilla vec per interes afrohen
shohin vetem paren,lukun materialet
edhe un besoj s'i kuptoj kto budallet
Im feel so lonely
lonely....
lonely...
im feel so lonely
lonely...
lonely...
im feel so lonely
lonely...
lonely...
im feel so lonely
lonely...lonely...
s'du me ja dit a po m'kerkon ti a falje don me t'dhon
edhe pse ndihem lonely.jo me ty kurr s'kam me kon
me fat je kon ti qe je marr me mua deri vopo sot e tutje ta boj t'qart se xhentyn jo se shef mo
s'du me ja dit a po m'kerkon ti a falje don me t'dhon
edhe pse ndihem lonely.jo me ty kurr s'kam me kon
me fat je kon ti qe je marr me mua deri vopo sot e tutje ta boj t'qart se xhentyn jo se shef mo

Ne-yo - Lonely

[Verse 1:]
42nd Street 4 am
I'm rollin' slowly
No destination in mind
Driver lookin' at me strange 'cause I got in
Handed him a wad of cash
Sat back and told him just drive
I'm thinkin' 'bout the day
You packed your things and left
Saying you knew all about Chanel
(Tiffany, Traci, Stephanie)
You went away
So I'm writing in the fog up on the window
To express myself
And how I'm feeling

[Chorus x2:]
y-l-e-n-o-l
As I rode passed you in this taxi cab
If you care at all
That means I'm lonely

[Verse 2:]
I see a woman walkin' with her man
Man with this woman smiling
As they strollin' to this little bar
As they kiss each other, holding hands
I get sick to my stomach
So jealous of how f*cking happy they are
(Lucky bastards)
There's a couple of different people I could call right now
But the one I'm wanting don't want me at all right now
And that hurts through my heart, my mind and my soul
Rollin' in this cab
Writing on the window, singing

[Chorus x2]

Bridge:
What am I suppose to do now
Broken grounds, feeling like a fool now
Crying like a bi*ch in the back of this taxi cab (so stupid)
Driver tried to ask if I'm alright
I say, "nevermind, mind your business and just drive, dammit!
You don't know nothin' about how I feel right now
Let me spell it out"

[Chorus x4]

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Revolt Klan:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet