A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rezarta Shkurta

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  71
  • Origin:
  • Durres 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Rezarta Shkurta is a popular singer of Pop music. Ne moshen 18 vjeçare terhiqet nga bota e artit dhe fillon studimet ne dy fusha qe shpejt te shendrrohen edhe ne pasjonet e saj: pikuture dhe balet modern. Ne vitin 2000 fillon studimet ne liceun artistik Durres ku dallohet si nje piktore klasike. Ne vitin 2004 ne qytetin e Durresit shfaqet ekspozita e pare e saj ne punimet me te mira. 25 dhjetor 2005 merr pjese ne konkursin e bukurise te zhvilluar ne qytetin e Durresit dhe kurorzihet Miss Durresi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alketa Vejsiu

Barbana

Marjeta Billo

Laura Nezha

Sabina Dana

Kamela Islamaj

Eltina Minarolli

Rezarta Smaja

Erga Halilaj

Elia Zaharia


Tags: Rezarta Shkurta, Rrezarta

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019