Rezarta Shkurta & Vedat Ademi

Dua Te Iki Larg ➡ Hocu Ici Daleko

 Shqip ➡  Kroacisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »


Dua Te Iki Larg

Vedati:
Ne rruge pa kthim
Po eci sdi se ku
Dua te iki larg

Rezarta:
Nuk e di ti cdo te thote t'jesh
E genjyer
Cfare mendoje ne krahet e saj
S'te njoh me
Pse kerkon te kthehemi tani

Vedati:
Ishte nje moment
Ndodhi nje her ne jet
Ishte faji im

Rezarta:
Falje sdo te ket
(Kur) me tjeter je
Ta mendoje mire ...

REF:
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Vedati:
Ky eshte nje gabim dhe po vuaj fajin
Rezi- Po smjafton kjo per mua
Vedati-ajo nuk eshte pjese e imja
Rezi-Me mire te mos e dija
Vedati-Zemer me beso
Ishte nje moment Ndodh nje her ne jet
Ishte faji im
Rezi- Falje sdo te ket Kur me nje tjeter je
Ta mendoje mire ska kthim

REF
Po ta kthej kohen pas per ty
A do ishim vertet kaq larg?
Po ta kemi nje mundesi te dy
Per kujtimet qe ne lam pas

Ti gjithmon nje rruge e ke
Ne rruge pa mua je
Ti gjithmon nje rruge e ke
koken pas se kthen


Hocu Ici Daleko

Vedat:
U ulicu bez povratka
Hodam ali neznam gdje
Hocu ici daleko

Rezarta:
Neznas ti sta znaci da budes
Lazena
Sta si mislio u njenim rukama
Nepoznamjem te vise
Zasto hoces da se sad vratimo

Vedat:
Bio je samo trenutak
Jednom u zivotu
Ja sam bio kriv

Rezarta:
Nece imati oprostaja
(Kad)sa drugom si
Da si bolje mislio

REF:
Da bi vrijeme okrenuo nazad za tebe
Jel bi stvarno bili toliko daleko?
Da bi imali mogucnost oboje
Za sjecanja sto smo ostavili nazad

Vedati:
Ovo je samo jedna pogreska i patim za to
Rezarta:
Ali to nije dovoljno za mene
Vedati:
Ona nije moj dio
Rezarta:
Bolje da nisam znala
Vedati:
Srce vjeruj mi
Bio je samo trenutak Jednom u zivotu
Ja sam bio kriv
Rezarta:
Nece imati oprostaja Kas sa drugom si
Da si bolje mislio nema povratka

REF:
Da bi vrijeme okrenuo nazad za tebe
Jel bi stvarno bili toliko daleko?
Da bi imali mogucnost oboje
Za sjecanja sto smo ostavili nazad

Ti uvijek imas jednu ulicu
U ulici si bez mene
Ti uvijek imas jednu ulicu
ne okretas glavu

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019