Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Engjujt Luten Per Ne Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Hëna më nuk ka dritë si dikur
tani është e verbër si dashuria jonë
e unë si e huaj eci e zbathur e plagosur
dhe nuk e kuptoj pse qdo gjë mbaroj.

Komentet tona më skan vlerë
sikur kan pas më parëëë
shkrimet tuaa më janë fshirë
shiu të gjitha i ka larë.

Tash ka mbetë një plagëë
që do të jetojë
po më duket se do të shuhet
ktu mbaron ëndrra jonë.

Engjëjt tani po këndojnë
për dashurinë tonë
ëngjëjt tani lutenn
të vazhdojë ëndrra jonë

Por kujtimet janë tronditëse
nuk mund t`i përballoj
dhe një natë ëndrra imee
pa ty qetë kalojëëëë..
ooooo hëëëëëëëëëëëëëë..

Komentet tona më skan vlerë
sikur kan pas më parëëë
shkrimet tuaa më janë fshirë
shiu të gjitha i ka larë.

Tash ka mbetë një plagëë
që do të jetojë
po më duket se do të shuhet
ktu mbaron ëndrra jonë.

Engjëjt tani po këndojnë
për dashurinë tonë
ëngjëjt tani lutenn
të vazhdojë ëndrra jonë

Por kujtimet janë tronditëse
nuk mund t`i përballoj
dhe një natë ëndrra imee
pa ty qetë kalojëëëë..
ooooo


Ky tekst u dërgua nga AlbaRezarta Shkurta
Publikimi: 12/06/2008
Festivali: Polifest 2008


Rezarta Shkurta - Engjujt Luten Per Ne
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Engjujt Luten Per Ne".
3. Video është e këngës "Engjujt Luten Per Ne", por nuk këndohet nga Rezarta Shkurta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rezarta Shkurta:


Komente 0