Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Kur Jom Kon Ni Vakti I Ri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  22

O kur jam kan ni vakt i ri
E kam pas ni çifteli
Kange e lojna dhe mahi
Me t'u shkri zemra tuj ndi

Oj lum lum oj lumi une

O nji syzez e kam pas kojshi
Shume marak tuj knu me m'ni
Dite per dite m'rrinte karshi
Ni dite m'thirri me i shku n'shpi

Oj lum lum oj lumi une

O une i mjeri kesh mashtru
N'shpi t'syzezes ni dite jam shku
Mire jam ule jam rehatu
Ja kem nis me knu e me lu

Oj lum lum oj lumi une

O sa u bona pak rahat
Kisi n'der rak tak tak
Shpejt e shpejt jam dal n'hajat
Aty ish kane ni shtrige plake

Fort po sillka me lagraç
Desh ma thej njonen kopaç
Oj mejr mjer oj mjeri une

O shpejt e shpejt jam dal n'oborr
Gati m'hangen ni qen qorr
Turr e vrap jam dal te koshi
Aty ish ma i madh sharofi

Shpejt e shpejt jam dal n'sokak
Gati m'hanger ni minak
Oj mjer mjer o i mjeri une

O shpejt e shpejt jam dal ne baçe
E jam ndal te molla lalçe
Kam kthy kryt me kqyr nihere
O ish kon dal syzeza n'dere

Ma e mire se lul pranvere
More djal hajde najhere
Oj lum lum lum lum oj lumi une


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Rifat Berisha - Kur Jom Kon Ni Vakti I Ri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kur Jom Kon Ni Vakti I Ri".
3. Video është e këngës "Kur Jom Kon Ni Vakti I Ri", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0