Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  179
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
BIOGRAFIA: Rifat Berisha është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. Rifat Berisha është rritur, edukuar dhe frymëzuar me këngën e Dukagjinit, e cila nga shekulli në shekull ka bërë lidhjen gjenetike të shartimit të këngës dhe melosit të Malësisë të Tropojës, Kukësit e Bajram Currit, duke e njëzuar atë me këngën e Dukagjinit, e cila ka gjetur shtrirje deri thellë në Anadrin e në Drenicë. Këngëtari i mirënjohur, Rifat Berisha në repertorin e këngëve të tij ka kënduar dhe këndon këngë atdhetare, historike, këngë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥Potpuri (2016)

★★☆☆☆

Pak Shetita Ku U Rrita (2016)

★★★☆☆

Gyrbetqari (2015)

★★★★★

100 Vjet Ne Pavarsi (2012)

★★★★★

Rreth Flamurit Me Nje Za (2011)

★★★★★

Kenga E Trimave Qe Nuk Harroet (2011)

★★★★★

Rrushe Mori Rrushe (2001)

★★★★

Andërr Ndër Shekuj

☆☆☆☆☆

Zani I Dukagjinit

★★★★★

Tinguj Historie

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Daut Zenku

Zejnullah Bajrami

Tonin Tershana

Cima (Rasim Thaqi)

Agim Tejeci

Vaske Curri

Latif Koci

Arif Vladi

Agron Berisha

David Tukiçi

Tags: Rifat Berisha


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet