Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rifat Berisha - Moj Kosove E Shkrete Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Hej si po shkon moti edhe jeta
Moj e bukra Kosove shkreta
Thom e shkreta se u shkretnove
Bijt ma te mire ty t'kane dale dore

T'kane marre ne dore tash do burreca
Fryhen shfryhen si bubreca
Tuj zgerdhy se e kane zgjedhe menyren
O me djerse te popullit me e la fytyren

Hej jemi mbete si perralle e kote
Jemi mbete si shtepi pa zot
Nji krajl hyn e tjetri del
Njona vret tjetri na shkel I shkretnuem ka mbet ky vend
O s'kane mbet burra me u permend
Dhe sa jemi dek per se gjalli
O me u turpnu po djale mbas djali

Hej s'ka bese burri as gru me nder
Jemi ba si shtepi pa dere
E kujton se e ke vella
E po te del ma i zi se shka
Dhe asht zbe bima e shqiptarit
Tuj na e humbe emnin e te parit
Helm asht ba po uji i Drinit
O i ka ra nami Dukagjinit

Hej jane ba helm Ibri e Bistrica
Nga Drenica e Mitrovica
Ku jane kanget knu prej qejfit
Ku jane vajzat tuj i ra defit
Me u ndigju ne rrafsh e n'Malesi
Ku jane kanget me çifteli
Ku jane lulet me u marre ere
O ku mbet stina e mire pranvere

Hej keshtu lahute ti pse po me thu
Ndoshta krejt nuk kem mbaru
Ndoshta jo ky vend i shkrete
Thu pa zot sot nuk ka mbete
Por une thom se ka shqiptare
O burra te beses atdhetare
Kane me u lidhe po me u bashku
O nji flamur me na mbulu e


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Rifat Berisha - Moj Kosove E Shkrete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosove E Shkrete".
3. Video është e këngës "Moj Kosove E Shkrete", por nuk këndohet nga Rifat Berisha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rifat Berisha:


Komente 0