Rifat Kukaj
Rifat Kukaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

(1939-2005)

  • Ndërroi jetë më:
  • 11-9-2005
  • Vendlindja:
  • TërstenikBiografia

BIOGRAFIA: Rifat Kukaj është një poet dhe autor këngësh i njohur. Rifat Kukaj është një poet shumë i njohur. Rifat Kukaj vdiq me 11 shtator 2005. Lindi në Tërstenik të Drenicës, studioi në Normalen e Prishtinës. Rifat Kukaj është prozator, poet, dramaturg, përkthyes dhe skenarist i letërsisë për fëmijë dhe të rritur. Shkrimtari Kukaj po ashtu ka udhëhequr programet për fëmijë të Radio Prishtinës dhe ka redaktuar librat për fëmijë të Shtëpisë Botuese "Rilindja". Përktheu letërsi për fëmijë nga autor slloven, kro...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo një poezi »


Komente 3