Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  49
(1939-2005)  
  • Vendlindja:
  • Tërstenik 
BIOGRAFIA: Rifat Kukaj është një shkrimtar dhe autor këngësh i njohur. Rifat Kukaj është një poet shumë i njohur. Rifat Kukaj vdiq me 11 shtator 2005. Lindi në Tërstenik të Drenicës, studioi në Normalen e Prishtinës. Rifat Kukaj është prozator, poet, dramaturg, përkthyes dhe skenarist i letërsisë për fëmijë dhe të rritur. Shkrimtari Kukaj po ashtu ka udhëhequr programet për fëmijë të Radio Prishtinës dhe ka redaktuar librat për fëmijë të Shtëpisë Botuese "Rilindja". Përktheu letërsi për fëmijë nga autor slloven, kro...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Adem Zaplluzha

Mehmet Bislimi

Nexhat Halimi

Abdullah Konoshevci

Halil Xani

Fahredin Shehu

Vehbi Kikaj

Ali Huruglica

Sulejman Krasniqi

Enver Gjerqeku

Tags: Rifat Kukaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet