A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rihanna

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  156
  • Vendlindja:
  • Saint Michael, Barbados
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Rihanna është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rihanna ka lindur në Saint Michael, Barbados. Rihanna është vajza te Ronald Fenty nga Barbados dhe Monica Fenty, që është nga Guajana. Ajo ka dy vëllezër më të vegjël, Rorrey dhe Rajad Fenty. Në 2004 ajo fitoi Miss Combermere Beauty Pageant. Në 2003, Rihanna, kur ishte 15 vjeçe, jeta e saj mori një kthese të madhe, pasi një shoqe e saj e prezantoi me një producentë muzike, Evan Rogers, që ishte me pushime në Barbados me gruan e tij. Ai e nd...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Miley Cyrus

Jordin Sparks

Ciara

Katy Perry

Vanessa Hudgens

Hilary Duff

Lady Gaga

Selena Gomez

Demi Lovato

Kat Deluna


Tags: Rihanna, Rihana

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019