Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rita Kastrati (Poete)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31
 • Emri i Vërtetë:
 • Rita Kastrati
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Rita Kastrati (Poete) është një shkrimtare. Shkollen fillore e perfundoi ne shkollen "Lek Dugagjini" Prizren. Tani mesimet i vijon ne shkollen e mesme " Luciano Motroni".Qe nga mosha 10-vjeqare ka filluar te shenoj poezi kurse tani shenon dhe tekste kengesh per shum kengtar te ndryshem. Ëndërra e vetme është SUKSESl. Ështe nje vajz qe ka kreativitet per shum gjera. Tani Rita është duke punuar per botimin e librit te saj te pare me poezi....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ejonë Hasani

Diana Sadrija

Lule Xhafa

Elsa Fetahaj

Albana Hajra

Gresa Rudaku

Florentina Zukaj

Yllka Kastrati

Sara Ibrahimi

Aurela Uka

Tags: Rita Kastrati


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet