Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  974
  • Emri i Vërtetë:
  • Rita Sahatçiu
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

3 🔥🔥

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtarePhoenix (2018)

O.R.A. (2012)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Let You Love Me
Black Widow
Girls
For You
I Will Never Let You Down
Do They Know It's Christmas? 2014
New York Raining
Shine Your Light
Carry On
Hot Right Now


Përkthime (9)


Artistë Të Ngjashëm:

Ava Max

Anjeza Shahini

Rona Nishliu

Zanfina

Vesa Luma

Argjentina Ramosaj

Linda Halimi

Dhurata Ahmetaj

Nora Istrefi

Era Istrefi


Tags: Rita Ora, Rita Ora Sahatçiu,, Rita Ora Sahatciu

Rita Ora në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë