Rita Ora
Rita Ora

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Rita Sahatçiu:
 • Vendlindja:
 • Prishtine Kosovë
 • Jeton dhe vepron në :
 • Uk Uk
 • Mosha:
 • 32 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 26 Nentor 1990
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♐ Shigjetari

Biografia

BIOGRAFIA: Rita Ora është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur v...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 253