A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Ora

Poison ➡ Helm

 Anglisht ➡  Shqip
Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  8

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Smiley


Poison

I could have beer for breakfast
My sanity for lunch
Trying to get over how bad I want you so much
Innocence for dinner
Pour something in my cup
Anything and everything just to fill me up
But nothing ever gets me high like this

I pick my poison and it's you
Nothing can kill me like you do
You're going straight to my head
And I'm heading straight for the edge
I pick my poison and it's you
I pick my poison and it's you

I can feel you whisper and laying on the floor
I try to stop but I keep on coming back for more
I’m a light-weight and I know it
Cause after the first time, I was falling, falling down
Nothing ever gets me high like this

I pick my poison and it's you
Nothing can kill me like you do
You're going straight to my head
And I'm heading straight for the edge
I pick my poison and it's you
I pick my poison and it's you

Bittersweet
ecstasy
That you got me in
Falling deep
I can't sleep tonight
And you make me feel like I'm out of my mind
But it's alright, it's alright, it's alright
Bittersweet
ecstasy
That you got me in
Falling deep
I can't sleep tonight
And you make me feel like I'm out of my mind
Oh but it's alright, it's alright, it's alright

Nothing ever gets me high like this

I pick my poison and it's you
Nothing can kill me like you do
You're going straight to my head
And I'm heading straight for the edge
I pick my poison and it's you
I pick my poison and it's you


Helm

Mund te pi birre per mengjes
te ha shendetit tim per dreke
Perpiqem te mbuloj faktin se sa shume te dua ty
Pafajesi per darke
Derdh diçka ne goten time
Ndonje gje edhe çdo gje vetem per te me mbushur
por asgje, asnjehere nuk me ngre kaq lart.

Zgjedh helmin ti, ai je ti
Asgje s'me vret dot siç ben ti
Po shkon ti drejt kokes sime
dhe un shkoj drejt per ne epërsime
Zgjedh helmin tim, ai je ti
Zgjedh helmin tim, ai je ti.

Mund te te ndjej te peshperisesh dhe shtrihesh ne dysheme
Mundohem te ndalem por vazhdoj te kthehem per me shume
Jam nje drite-peshe edhe e di
Se pas heres se pare, po bija une
po bija poshte
Asgje, asnjehere nuk me ngre kaq lart.

Zgjedh helmin ti, ai je ti
Asgje s'me vret dot siç ben ti
Po shkon ti drejt kokes sime
dhe un shkoj drejt per ne epërsime
Zgjedh helmin tim, ai je ti
Zgjedh helmin tim, ai je ti.

Figuracion, ngazellim
ku me ke futur ti
Bie thelle
S'mund te flej, une sot
Dhe ti me ben sikur kam luajtur mendsh
Por eshte mire, eshte mire, eshte mire.
Figuracion, ngazellim
ku me ke futur ti
Bie thelle
S'mund te flej, une sot
Dhe ti me ben sikur kam luajtur mendsh
Por eshte mire, eshte mire, eshte mire.

Asgje, kurre nuk me ngren kaq lart.

Zgjedh helmin ti, ai je ti
Asgje s'me vret dot siç ben ti
Po shkon ti drejt kokes sime
dhe un shkoj drejt per ne epërsime
Zgjedh helmin tim, ai je ti
Zgjedh helmin tim, ai je ti.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019