A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rita Ora
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Angli 
  • Age:
  • 28
  • Birthday:
  • 26 November 1990
  • Zodiac sign:
  • ♐ Shigjetari
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  933
Music genres: Pop R&B

Rita Ora is a very famous singer. Rita Ora Lindi ne Prishtine, Prinderit e saj u zhvendosen ne Londer kur ajo ishte e porsalindur dhe motra e saj Elena vetem dy vjeç. Ajo ka dhe nje vella me emrin Doni i cili eshte shtatembedhjete vjeç. Ai tani meson ne Holande. Ajo mesoi dhe u diplomua ne St Charles Catholic Sixth Nga Kolegji. Ajo filloi te kendoje ne moshen 14 vjeçare. Paraqitja me e mire e saj si aktore eshte ne UK TV shfaqja The Brief dhe filmi Spivs. Ne 2009, Rita ka kapur vëmendjen e Jay-Z dhe në heshtje ka nënshkruar me të në ROC Nation.

Më datë 20 Tetor 2008, Rita Ora, Craig David & Tinchy Stryder publikojnë videoklipin "Where's Your Love".

Ne 23 Shtator 2010, Rita Ora publikon videoklipin "Uneasy" (Jo e lehte)me regji nga Daniel Wolfe.

Më datë 14 Dhjetor 2011, Rita Ora & Dj Fresh publikojnë videoklipin "Hot Right Now".

Më datë 4 Prill 2012, Rita Ora publikon videoklipin "R.I.P", në bashkëpunim me Tinie Tempah.

Më datë 17 Prill 2012, Rita Ora publikon videoklipin "How We Do (Party)".

Më datë 19 Qershor 2012, Rita Ora publikon videoklipin "Roc The Life".

Më datë 11 Gusht 2012, Rita Ora publikon videoklipin "How We Do Party (Club Remix)".

Më datë 27 Tetor 2012, Rita Ora publikon videoklipin "Shine Your Light".

Në vitin 2012, Rita Ora publikon albumin "O.R.A.".

Më datë 30 Prill 2013, Rita Ora publikon videoklipin "Facemelt".

Më datë 1 Korrik 2013, Rita Ora & Snoop Dogg publikojnë videoklipin "Torn Apart".

Më datë 31 Mars 2014, Rita Ora publikon videoklipin "I Will Never Let You Down".

Më datë 13 Gusht 2014, Iggy Azalea & Rita Ora publikojnë videoklipin "Black Widow".

Më datë 16 Nëntor 2014, Rita Ora & Bandaid publikojnë videoklipin "Do They Know It's Christmas? 2014".

Më datë 20 Janar 2015, Rita Ora & Charli Xcx publikojnë videoklipin "Doing It".

Më datë 13 Prill 2015, Charles Hamilton & Rita Ora publikojnë videoklipin "New York Raining".

Më datë 3 Qershor 2015, Rita Ora publikon videoklipin "Poison".

Më datë 18 Gusht 2015, Rita Ora publikon videoklipin "Body On Me", në bashkëpunim me Chris Brown.

Më datë 5 Nëntor 2015, Sigma & Rita Ora publikojnë videoklipin "Coming Home".

Më datë 21 Qershor 2017, Artists For Grenfell publikon videoklipin "Bridge Over Troubled Water".

Më datë 22 Qershor 2017, Rita Ora publikon videoklipin "Your Song".

Më datë 18 Shtator 2017, Avicii publikon videoklipin "Lonely Together", në bashkëpunim me Rita Ora.

Më datë 20 Tetor 2017, Rita Ora publikon videoklipin "Anywhere".

Më datë 26 Janar 2018, Rita Ora & Liam Payne publikojnë videoklipin "For You".

Më datë 11 Maj 2018, Rita Ora publikon këngën "Girls", në bashkëpunim me Bebe Rexha, Cardi B & Charlie XCX, ndërsa më datë 6 Qershor 2018 publikohet edhe videoklipi.

Më datë 21 Shtator 2018, Rita Ora publikon videoklipin "Let You Love Me".

Në vitin 2018, Rita Ora publikon albumin "Phoenix".

Rita Ora ka njoftuar se më datë 6 Mars 2019, do publikojë videoklipin "Only Want You", në bashkëpunim me 6lack.

Më datë 6 Mars 2019, Rita Ora publikon videoklipin "Only Want You", në bashkëpunim me 6lack.

Më datë 15 Mars 2019, Sofia Reyes publikon videoklipin "R.I.P.", në bashkëpunim me Rita Ora & Anittën. Në klipin e këngës, tri artistet janë shfaqur mjaft atraktive dhe provokuese në paraqitjet e tyre, ndërsa kanë marrë vëmendjen e fansave.

Më datë 19 Prill 2019, Kygo & Rita Ora publikojnë videoklipin "Carry On".

Tiesto, Jonas Blue & Rita Ora kanë njoftuar se më datë 31 Maj 2019, do publikojnë videoklipin "Ritual".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  tonnito10  

Twitter

Account

Official

Webiste

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles

More news about Rita Ora »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019