A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Rita Ora - Falling To Pieces


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/10/2018

2018-10-29T11:08:44

Song from the album:

"Phoenix"


You come, I go
When I'm high, you're low (lo-w)
Taking shots on the frontline
Not love, but we had the time

You're such a fool but so am I (La la la)
I'm maybe twisted, you're unkind (La la la)
I wanna know what's on your mind (La la la)
You do the same thing every night (La la la)

[Chorus]
We’re falling to pieces
All of the pieces come undone
We’re falling to pieces
All of the pieces one by one
Falling to Pieces
One by one

Silver line, I'm gold
Another story untold
Why do we even try?
Not love, but we had the time

You're such a fool but so am I (La la la)
I'm maybe twisted, you're unkind (La la la)
I wanna know what's on your mind (La la la)
You do the same thing every night (La la la)

[Chorus]
We’re falling to pieces
All of the pieces come undone
We’re falling to pieces
All of the pieces one by one
Falling to Pieces (La La La)
Falling to Pieces (La La La)
One by one

Da da da!
Da da da!
Bum bum!

You're such a fool but so am I (La la la)
I'm maybe twisted, you're unkind (La la la)
I wanna know what's on your mind (La la la)
You do the same thing every night (La la la)

[Chorus]
We’re falling to pieces
All of the pieces come undone
We’re falling to pieces
All of the pieces one by one
Falling to Pieces
Falling to Pieces
One by one
Falling to Pieces
Falling to Pieces


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019