A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ritfolk

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Ritfolk është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990-1999. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitet 1990-1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri. Në Dhjetor 1991, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Enderroj". Në Dhjetor 1994, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Deshire Dhe Heshtje". Në Dhjetor 1995, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Altin Goci

Ish-Anëtar i grupit

Sajmir Braho

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Djemte E Detit

Udha E Shkembit

Qelbanix

Grifshat

Lynx

Burn

Oda

403

Ngroba

Humus


Tags: Ritfolk, Grupi Ritfolk, Altin Goci, Saimir Braho

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019