Ritfolk
Ritfolk
Ritfolk
  • Vendlindja:
  •  Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Ritfolk është grup artistësh i njohur. Një Nga Grupet Rock Shqiptar, aktiv ne vitet 1990-2001. Anëtarët ishin Altin Goci, Saimir Braho, Aleks Mazniku dhe Enris Qinami. Në Vitet 1990-1994 Këndonte vetem Altini dhe Sajmiri.

Në Dhjetor 1991, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Enderroj".

Në Dhjetor 1994, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 33-të në RTSH me këngën "Deshire Dhe Heshtje".

Në Dhjetor 1995, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 34-të në RTSH me këngën "Ndjenje e Dashuruar".

Në Dhjetor 1996, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Këtë Mëngjes".

Në Dhjetor 1997, Ritfolk marrin pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Cilët Jemi Ne".

Në Tetor 1999, Ritfolk marrin pjesë në Kënga Magjike 1999 me këngën "Do Te Them Dicka".

Në Nëntor 2000, Ritfolk marrin pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Une Besoj Ne...".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: shadowb shadowb  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1