Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Drejt Fatit Tim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente

Asnjë Koment

10/06/2008

2008-06-10T09:18:56+00:00Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Makina ecen me shpejtesi
plepat lemon i embeli fllad
drejt horizontit nxitoj une tani
ku me therret shpirti im endacak
Fotografia e nenes ne xhep
dhe nje cigare e shtypur aty
o nene po iki diku atje tej
ku te mesohem te rroj dhe pa ty

(refreni)
Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Kjo vese e henes syt po mi lag

Kjo hene e vogel sa pika e veses
te tjere qytete ndrico kete nate
rruge e panjohur eshte liria
ku me therret shpirti im endacak
ne cdo qytet ku une te ndaloj
vec i panjohur dua te jem
nje kalimtar pa lidhje me turmen
dua qetesi cdo lidhje me tremb

(refreni)
Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Kjo vese e henes syt po mi lag

Ooo merrme o fllad
e si nje gjethe leshome ti larg
Ooo lerme trishtim
me ler te endem drejt fatit tim

Akordet:

Ooo merrme o fllad

E si nje gjethe leshome ti larg

Ooo lerme trishtim
C C C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim

Dm C Dm
Makina ecen me shpejtesi
Dm C Dm
Plepat lemon i embeli fllad
Dm C Dm
Drejt horizontit nxitoj une tani
Dm C Dm
Ku me therret shpirti im endacak

Dm C Dm
Fotografia e nenes ne xhep
Dm C Dm
Dhe nje cigare e shtypur aty
Dm C Dm
O nene po iki diku atje tej
Dm C Dm
Ku te mesohem te rroj dhe pa ty


Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim
Dm C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim


Gm Am
Kjo vese e henes syte po mi lag
Dm Am Dm Am Dm Am Dm C-C-C Dm
Mi laa-aaa-aaa-aaa-aaa-aaa-aagSolo 1 :


Dm C Dm C Dm
e|----------5-6-5---5---5-6-5---5------------------------------------|
B|---5-6-8--------8-----------8---8-6-8-5----5-6---------------------|
G|-7--------------------------------------7--------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C Dm
e|--10-10-10-10-8h10p8-8-8-6-5-5h6p5--5-6-5---5----------------------|
B|------------------------------------------8---8-6-8-5---5-6--------|
G|------------------------------------------------------7------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C C C Dm
e|---------------------------------------------8-8-8--10-------------|
B|--/6-6-6-6-10--8-8-11-8-10--10-10-10--8-8-8--5-5-5--6--------------|
G|--/7-7-7-7-10--7-7-12-9-10--10-10-10--9-9-9--5-5-5--7--------------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C C C Dm
e|-------------------------------------------------------------------|
B|-------------------------------------------------------------------|
G|--7/9-7--7/9-9-7--9-9/10-9--7-7--10-9-7-9-7-9\--5-5-5--7-----------|
D|-------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|


Dm C Dm
Kjo hene e vogel sa pika e veses
Dm C Dm
Te tjere qytete ndricon kete nate
Dm C Dm
Rruge e panjohur eshte liria
Dm C Dm
Ku me therret shpirti im endacak

Dm C Dm
Ne cdo qytet ku une te ndaloj
Dm C Dm
Vec i panjohur dua te jem
Dm C Dm
Nje kalimtar pa lidhje me turmen
Dm C Dm
Dua qetesi cdo lidhje me tremb


Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim
Dm C Dm
Me ler te endem drejt fatit tim


Gm Am
Kjo vese e henes syte po mi lag
Dm Am Dm Am Dm Am Dm C-C-C Dm
Mi laa-aaa-aaa-aaa-aaa-aaa-aag


Solo 2:


Dm C Dm C Dm
e|-10~~-8h10p8-------------------/10~~-12-13~-12-10~-8~~---8-10~~-10-8-----|
B|-------------10~~-8~----8-10~~------------------------10-------------10--|
G|---------------------10--------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Dm C Dm C Dm
e|-10~~-8h10p8-------------------/10~~-12-13~-12-10~-8~~---8-10~~----------|
B|-------------10~~-8~----8-10~~------------------------10-----------------|
G|---------------------10--------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Gm Am Dm Am Dm Am
e|-10~~-12-13~-15-13-12~--10~-8-10~~-8------8-10~~-8-----8-----------------|
B|-------------------------------------10~~----------10~~------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Gm Am Dm C Dm C
e|-10~~-12-13~-15-13-12~--10~-8/--17~~~-15~~~--17~~-15~~--17~~-15~~--------|
B|-------------------------------------------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|

Dm C C C Dm
e|-17-h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17h18p17--18-18-18--17-------|
B|-------------------------------------------------------------------------|
G|-------------------------------------------------------------------------|
D|-------------------------------------------------------------------------|
A|-------------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------------|Dm C Dm
Ooo merrme o fllad
Dm C Dm
E si nje gjethe leshome ti larg
Dm C Dm
Ooo lerme trishtim

Me ler te endem drejt fatit tim

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ritfolk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet