Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ritfolk - Parku I Dhembjeve  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Une Besoj"

Komente

Asnjë Koment

29/09/2008

2008-09-29T15:35:37+00:00Ka nje park ku vetem rri shikon
Edhe ne darke dhimbje dha te shtogve
dridhje shpirti parkun e kenaq
Trotuaret tingujt vuajtjet vallezojne mbi park
E pas me hap nje tren harresash
mundohet te me kape

E ne krahe kam netet
Qe embel me vajtojne
E pare kthema vajzen
Qe lehte ti kendoj

(refren)
Me kan thene se e kane pare
Mbi nje lot duke qare
Dua syte ti shoh prape
Ti flas fjale si i marre.
Ne erresire floket mi prek
Goten time kane lenduar
Arome e vajzes po me pret
Nuk me le as per tu larguar

Para meje buzeqesh nga pas liqenit gri
Une lundroj mbi valet e ndjenjes time
qe neser do te me ike
Mermeritet qe vrapojne pa mua neper shi
Ndezin vone ne park nje drite kujtimesh
dhe i shuajne perseri

E ne krahe kam netet
Qe embel me vajtojne
E pare kthema vajzen
Qe lehte ti kendoj

Akordet:

Akordet jane keto:
Em:022000
G”:355433
G:320033
A:X02210
D:XX0232

Em
Ka një park ku vetëm rri shikon
G”
Edhe në darkë dhimbje vathesh, togzash,
…dridhje shpirti parkun e kënaq
Em
Trotuarët tingujt vuajtjesh vallëzojnë mbi park
G”
E pas me hap një tren harresash
…mundohet të më kapë

Em G”
E në krahë kam netët
Em G”
Që ëmbël më vajtojnë
Em G”
hej park kthema vajzën
Am
Që lehtë ti këndoj

(refren)
C G
Më kan thënë se e kanë parë
C G
Mbi një lot duke qarë
C D
Dua sytë ti shoh prapë
C Am
Ti flas fjalë si i marrë

C G
Në errësirë flokët mi prene
C G
Goten time kanë lënduar
C D
Arome e vajzës po më pret
C Am
Nuk më le as për tu larguar

INTRO

Em
Para meje buzëqesh nga pas liqenit gri
G”
Unë lundroj mbi valët e ndjenjës time
…që nesër do të më ikë
Em
Mërmëritjet që vrapojnë pa mua nëpër shi
G”
Ndezin vonë në park një dritë kujtimesh
…dhe i shuajnë përsëri

Em G”
E në krahë kam netët
Em G”
Që ëmbël më vajtojnë
Em G”
hej park kthema vajzën
Am
Që lehtë ti këndoj

(refren)
C G
Më kan thënë se e kanë parë
C G
Mbi një lot duke qarë
C D
Dua sytë ti shoh prapë
C Am
Ti flas fjalë si i marrë

C G
Në errësirë flokët mi prene
C G
Goten time kanë lënduar
C D
Arome e vajzës po më pret
C Am
Nuk më le as për tu larguar


Më Shumë Këngë Nga Ritfolk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet