Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ritmi I Rruges

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  31
BIOGRAFIA: Ritmi I Rruges është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Ritmi i Rruges është një i parë dhe më të njohura dhe më të suksesshëm rap grup shqiptar, i cili gjithashtu pioneered zhanër dhe shpikur termin shqiptar Rap, për të përshkruar këtë shkrirje të muzikës rap me origjinale shqiptare. Ata vijnë nga Prishtina, kryeqyteti i Kosovës dhe anëtarët e grupit janë Memli Krasniqi dhe Arbër Reçi. Ata formuan grupi Ritmi i Rruges në 1995 dhe kanë lëshuar tre albume. Memli dhe Arber tani janë të zënë me karrierën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Memli Krasniqi

Shto profile

zyrtarePërjetësisht (2004)

Obsesion (2002)

Bota është E Jona (2000)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Infinit Records

E'7

A.D.X

Zinxhirt

E7

Eki-Nox

WNC

NR

Hija E Jetes

2 Perqind

Tags: Ritmi I Rruges, Ritmi Rruges


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet