Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Nuse N'stane Du Me T'marrë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

shpat me shpat moj kur t'kam pa
bjeshken rrafsh kam dasht me ba.Kah po fryn moj er e malit rahat mu nuk pom len,kah po sillna e kah po ngoj ,zani yte moj po me vjen.
Hej nisu niher e dil n'ket ane
ngujoj dhet e nisu knena qati bregu,shkojm te krojt se buza shkrun nau ba prej zhegu.
Hajt pim uje te krojt e mrizit se na kaloj jeta,fort pom dhimesh ti moj qik,ah fort pom dhimet vetja.

II
Kah pom kqyr moj sy me sy ku mej gjet dy fjal per ty,n'shami t'kuqe flokt e bardha don mem lan moj krejt pa men,pika e djerses n'quka t'faqes o moj te paskan zan ven.

refreni

III
Dasmen kur ma ke permen,smu ka zan moj veni,vend.Me kang fylli e tupana ka me ushtu moj krejt bjeshka,nuse n'stane du me t'marr moj sa sna ka zan vjeshta.

refreniPublikimi: 23/10/2012


Riza Selimi - Nuse N'stane Du Me T'marrë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuse N'stane Du Me T'marrë".
3. Video është e këngës "Nuse N'stane Du Me T'marrë", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0