A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Riza Selimi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
  • Origin:
  • Hajkobillë (Gollak) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 51
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Riza Selimi is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Që nga mosha katër vjeçare jeton në Prishtinë. Si fëmijë kishte shkathtësi dhe ëndërronte shumë për artin. Si i vogël diti çka është e veçanta e tij dhe diti ti realizojë thuajse të gjitha ëndrrat. Prej moshës trembëdhjetë vjeçare Riza Selimi fillon te merret me muzike. Në familje ishte babai i tij i cili dinte te luante në çifteli, dhe në instrumente frymore. Tani Riza rreshtohet mire në muzikën folklorike me të cilën edhe do të identifikohej më...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Zani I Ambel, Zani I Beqes


» Add A Song »

Oj Kosove Kurr Se Ndale Luften
Kujtim...
Vallzojn Trojet E Mia
Te Mireve Beju Mir O Zot


Related Artists:

Behxhet Korpuzi

Xhavit Vitia

Përparim Brati

Beqir Gashi

Rifat Mulaj

Leka

BB Poqi

Naim Abazi

Agim Gerguri

Ferki Shala


Tags: Riza Selimi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019