Më mbaj mend (për 1 muaj)

Riza Selimi - Deshmorit Ismet Krasniqi Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Shpesh terbohet Marsi moti lshon stuhi
Shpesh i kput lulet pranveren e n’zin
N’vend te eres t’lules sjell tym e ujë t'vale
Por Ismet Krasniqit hovin dot s’ja ndal

Nisur nga Serbia nga qerdhja ku rrinë
Stihu me re te zeza sullen mbi Prishtinë
Me gjoks I pret trimi qe s’vdes kur vritet
Gdhendur n’permendore emir I rritet

Ref;
Gur themel ju be gjaku per Liri
Gjaku I Ismetit po I mbledh shokt e tij
K’shtu I qel e I keput shume lule pranvera
Por sa e keput qelin mija tjera
Se jemi n’token tone e jemi n’Iliri
Ketu rredh gjake shqiptari ktu I thone Shqipni


Marsi I zgjon djemt qe rrojn e bijn burrerrisht
Historis I japin vulen me nje gisht
Ku gishti I Ismetit u drejtu I pari
N’ate vend t’ka kall pelumb dhe Adem Jashari

Ke msy Kosoven shka me e mush varre
Ke me gjet varr vetes me ike me marreNuk kemi video për këtë këngë.


Riza Selimi
Publikimi: 17/10/2017


Riza Selimi - Deshmorit Ismet Krasniqi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deshmorit Ismet Krasniqi".
3. Video është e këngës "Deshmorit Ismet Krasniqi", por nuk këndohet nga Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Riza Selimi:


Komente 0