A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Robert Aliaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  108
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Belgjikë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
BIOGRAFIA: Robert Aliaj është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe e lehtë. Jeton dhe punon në Bruksel dhe Tirane, Dragot jo vetëm që filloi si piktor, por edhe piktura e tij ishte pika e nisjes për të gjitha aktivitetet e tjera që ai shfaqi. Në fund të viteve 90, pas një karriere të gjatë si këngëtar, Robert Aliaj u ndal me muzikën për t'u rikthyer në pasionin e tij të parë si piktor artistik. Puna e Dragorit është figurative dhe bën përdorimin e gjerë të teknikave nga fotografia, televizioni dhe filmi. Subjektet e pikt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Frederik Ndoci

Kastriot Tusha

Ardit Gjebrea

Bujar Qamili

Adrian Gaxha

Pirro Çako

Gaqo Çako

Dr. Flori

Claydee

Mentor Xhemali


Tags: Robert Aliaj, Robert Alia, Dragot, Robert Aliaj Dragot

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018