Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ronela Hajati - Gips (Feat. Matolale)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  25

Jam bo gips, komet nuk po majn, nuk po majn, nuk po majn
Sot jam deh edhe nuk po mahem, nuk po mahem, nuk po mahem
Jam bo gips, komet nuk po majn, nuk po majn, nuk po majn
Sot jam deh edhe nuk po mahem, nuk po mahem, nuk po mahem

Ama nji Shot, shot, shot. Ama nji Shot, shot, shot;
Ama nji Shot, shot, shot. Edhe nji, edhe dy...
Boma nji Shot, shot, shot. Boma nji Shot, shot, shot;
Boma nji Shot, shot, shot. Edhe nji, edhe dy...

[MatoLale]
Sot jam bo gips per ty ja q!fsha ropt
Tequero, tekila e n’club shum’ i fort
Keta po xhelozojn, per kete pun’ i kam shokt
T’vijn t’gjujn me goten, me koken, me gllok
I’m a pop star, all eyes on me
Po shof shum’ femra qe i kam q! propably, nuk e di
Po shof shum’ fytyra qe du me i shtri,
Por ne sot kemi ardh veç me pi!

[Ronela]
Se un jam Ronela dhe ky esht Mato (yess)
Gjujna me cash, leket vin me pako
Nese s’na do beby, na do nata
Edhe benzi, me disqe t’arta
Hey Bebe, ti ma bebe si bosa si bosa (2x)
Je tu ardh me kerre, me lambo, me dosta
Neser o pushim, sot peligrosa... (shhhh)

Jam bo gips, komet nuk po majn, nuk po majn, nuk po majn
Sot jam deh edhe nuk po mahem, nuk po mahem, nuk po mahem
Jam bo gips, komet nuk po majn, nuk po majn, nuk po majn
Sot jam deh edhe nuk po mahem, nuk po mahem, nuk po mahem

Ama nji Shot, shot, shot. Ama nji Shot, shot, shot;
Ama nji Shot, shot, shot. Edhe nji, edhe dy...
Boma nji Shot, shot, shot. Boma nji Shot, shot, shot;
Boma nji Shot, shot, shot. Edhe nji, edhe dy...

[Ronela]
Po rezikon, se ka shku von
Kom pi çaç shum po m’dukesh si bombon
So, baby come again like,
Baby come again like
Stop, duhet me t’lon
Jom dhon mas teje po t’lutem harrom
Se, mu ke bo problem like,
Mu ke bo problem like...

[MatoLale]
Nje mije probleme i zgjidh si gjigando
O budallej emrin mu ma thojn Mato
K’ta s’me kalojn se e dijn i lej tako
Ja bona me sy i thash hajde te banjo
Bailando, caliente,
A e ke pa si ma lshojn muziken neper vende
Planet me rende, me vete shum sende
Dhipi agjente, via seguente, hola migente!

-O zemra, kush jane keto gocat mo?
-Po ça gocash mi, eshte gjyshi!
-Ej, po kete çunin shok e ke?
-Eshte gjyshi po te them!
Ama nji shot shot ama nji shot shot edhe ni edhe dy!


Ky tekst u dërgua nga Luis HRonela Hajati
Featuring: MatoLale
Renditja: Top 200
Publikimi: 05/02/2022
Muzika: Marko Polo
Teksti: Marko Polo, Ronela Hajati & MatoLale
Orkestrimi: Tull Production
Styling: Niko Komani / Kraspi
Hair And M.U.A: SageriRonela Hajati - Gips
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gips".
3. Video është e këngës "Gips", por nuk këndohet nga Ronela Hajati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ronela Hajati:


Komente 0