Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mos Thuaj S'mund!..

Kur Ti te ndjehesh, krejt e vetmuar.
Fytyren time se sheh askund.
Dil me kerko, jam rrotull teje.
Mos hezito, mos thuaj s'mund.

Kur te t'ledhatoj flladi i mengjesit.
Aromen time ta sjell nen hund.
Mos u mbeshtill ne xhaketen tende.
Dicka me shkruaj,mos thuaj s'mund.

Kur barit te gjelber, kembet te lagen
E Ti shetit parkut t'pafund.
Vec me kujto qofte edhe pakez.
Kurre mos nguro, mos thuaj s'mund


Te imagjinoj, tek rri menduar.
Me shpirt te vrar, nuk je askund.
Nuk te shoh dot, ashtu trishtuar.
Eja tek une, mos thuaj s'mund!

E une capitem rrugeve te mia.
Imazhin tend, nuk mund ta humb.
Ti mos u sill si gjeth i lagesht.
Vec me kujto, mos thuaj, s'mund!

S'di cdo te sjell jeta pa mua.
Por une pa Ty nuk jam askund.
Te desha aq shume, dhe do te dua.
Nese me ndjen, mos thuaj s'mund.

- poezi nga Roni Kacorri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  26

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet