A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Rosela Gjylbegu - Per Ne Te Dy


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/11/2007

2007-11-23T00:00:00

Song from the album:

"Te Dua Ty (Melodi Dashurie)"

Participating in

Kënga Magjike 2007


Një dhe një bëjnë dy,
rri e më shikon në sy,
sa u lodha ti e di.

Po të duash shko,
ndryshe rri e më dëgjo,
e kuptova sa më do.

[Refreni 1]:
Unë, s'mund të pres pa fund.
Tani flas veç unë, për ne të dy.
Ti, më ke lodhur shumë.
Tani nisu shko, larg më qëndro.

[Refreni 2]:
Erdhi koha të t'dëgjoj.
Shumë mësova të duroj.
Më në fund do ta dish,
një dhe një bëjnë dy.
Jo më s'dua të dëgjoj,
fjalët pa kuptim harroj.
Më në fund do ta dish,
një dhe një bëjnë dy.

Fjalë, veç fjalë pa fund.
Ëndrra po sheh, lajka shumë
S'më ke njohur kush jam unë.

Njëherë nis loton,
njëherë qan, njëherë gëzon.
Zemrën bosh ke pasë gjithmonë.


Lyrics submited by N   namik
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019