Më mbaj mend (për 1 muaj)


Rosela Gjylbegu - Popullore Shkodrane

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Popullore Shkodrane".
3. Video është e këngës "Popullore Shkodrane", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Rosela Gjylbegu - Popullore Shkodrane  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Komente

Asnjë Koment

01/10/2011

2011-10-01T18:57:27+00:00Shkoj e vi nga dera yte tuj shetitë,
ndalem në dritare me t'pa ty moj dritë.

O shpirt sa të du, ndalu ij her' e fol me mu
zemra jeme përmas tejet ka maru.

Si u shkriva e s'të pashë moj bukuri,
nën dritaren tane vashë po kjaj si f'mi.

Kjaj se m'ke hutu, e s'po di unë kah me shku,
zemra jeme përmas tejet ka maru.

Ti mor djalë nën kët' dritare pse vajton?
E nga gjumi mu më zgjove ça kërkon?

Hajt, hajt, shpirti im, me gëzim e dëshirë.
Une jam dashnori yt, natën e mirë.


Ky tekst u dërgua nga N
Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet