A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Rosela Gjylbegu - Deshire


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  25

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

23/12/2012

2012-12-23T10:37:11

Music:

Endrit Mumajesi

Participating in

Festivali i 51-të në RTSH


Strofa 1 :
Rastësia ty të sjell tek unë
Të kujtoj më detyron
Sikur të isha një pasqyrë
Për sytë e tu
E të shikosh

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri

Strofa 2 :
Ndonjëherë unë ndjehem bosh
Sa shumë
Ndonjëherë dhe s'e pranoj
Jo
Ka momente më mungon pa fund
Por të dua
Edhe pse s’mjafton

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri

Bridge :
Dhe akoma s'e pranoj
Atë që ndjej
Por e di dhe e kuptoj
Udhëtim vitet do jenë
Tek lotët do gjej shpresë

Refreni :
Se je loti që vret
Dhimbjen ledhaton
Ti je ndjenja që flenë
Dhe sot
Sa e dua tek unë
Zërin ta degjoj
Do mbetet dëshirë
Kjo dashuri
. . . . . .
Do mbetet DËSHIRË
Kjo Dashuri

Music - Endrit Shani
Lyrics - Endrit Mumajesi


Lyrics submited by BAADKID
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019