Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu & Sheila Haxhiraj - Mesnate / Sot Jam 20 Vjec Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Mesi i nates mbi ne, ja tani sa kaloi
Qetesi, qetesi
Qyteti fle edhe rruget e njerzit ngado
Flen’ e ç’lodhen

Pran’ e pran’ ne ecim te heshtur te dy
Si n’takimin e par’
Je sonte i mahnitshem ashtu si n’takimin e pare
Dhe me thua
dashuria
eshte si enderr,
si kenge e e re
tek njerzit hyn
dhe kurr’ s’mbaron

Se cdo njeri
Nje enderr t’veten e ka, e mban
e ushqen me dashuri ne shpirtin e tij te thelle
O dashuri e bardhe e imja e bardhe
mes endrrash ti tani qendron
mes dashurish pafund

ti tani vjen e kryet n’kraharor mi mbeshtet
dhe ashtu si the ti
me zerat e jetes se re qe ngado na rrethon
pa me thuaj, dashuria
eshte si enderr, si kenge e re
tek njerezit hyn e kurr’ s’mbaron

Se çdo njeri
Nje enderr t’veten e ka, e mban
e ushqen me dashuri ne shpirtin e tij te thelle
O dashuri e bardhe e imja e bardhe
mes endrrash ti tani qendron
mes dashurish pafund

Mesi i nates mbi ne, ja tani sa kaloi
Sa kaloi


Ky tekst u dërgua nga Ilia Ago

Rosela Gjylbegu & Sheila Haxhiraj - Mesnate / Sot Jam 20 Vjec
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesnate / Sot Jam 20 Vjec".
3. Video është e këngës "Mesnate / Sot Jam 20 Vjec", por nuk këndohet nga Rosela Gjylbegu & Sheila Haxhiraj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:


Komente 0