Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rosela Gjylbegu - Jam Aty  (Feat. Vullnet Ibraimi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  29

Muzika, Teksti & Orkestrimi:

Vullnet Ibraimi

Video Produksioni:

Daniel Joveski

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2015

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 14

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Vullnet Ibraimi

20/03/2015

2015-03-20T18:00:00+00:00Dhe kur s'flet unë të dëgjoj,
Dhe kur thua nuk thashë gjë,
Heshtjen tënde arrij ta lexoj.

Driten fik , kur jam aty,
E kur ti s'dukesh përseri unë të dalloj,
Njëlloj si ti.

Më përket dhe kur s'të kam,
Jetoj me mungesën që për ty, zemra mban
Të takoj dhe kur s'të shoh,
Dhe nga malli sot ku jam , ku je
U bë kohë!

Dhe kur s'flet unë të dëgjoj
Dhe kur thua nuk thashë gjë
Heshtjen tënde arrij ta lexoj

Dritën fik , jam aty
E kur ti s'dukesh përseri unë të dalloj
Njëlloj si ti.

Më përket dhe kur s'të kam
Jetoj me mungesën që për ty, zemra mban
Të takoj dhe kur s'të shoh
Dhe nga malli sot ku jam , ku je
U bë kohë! (2x)

E dimë më mirë të dy
Se kur afrohesh me një njeri
Ti ke ne zemër aq shumë mall
Se me frymen tënde më ngjall
Dhe ti je ai deri në përjetesi

Të takoj dhe kur s'të shoh
Dhe nga malli sot ku jam, ku je..

Më përket dhe...
Dhe kur s'të kam

Të takoj dhe kur s'të shoh
Dhe nga malli sot ku jam , ku je
U bë kohë!


Ky tekst u dërgua nga Angg
Më Shumë Këngë Nga Rosela Gjylbegu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet