Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Rovena Dilo - Vajze Moj Lule Moj


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/11/2011

2011-11-01T13:33:37

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.7"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajze Moj Lule Moj" kënduar nga Rovena Dilo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rosela Gjylbegu & Redon Makashi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pikoj vesa e mengjesit,
Hapi dielli sy’n e zjarrt
Nëpër fush ç’ta ndieva hapin,
O djalo!

Bëj të them një fjal të ëmbël,
Po ti ikën bëhesh er’,
Rend e qesh por si një flutur
Nëpër fushën ton të gjer’.

Ref:
Do të vij si fllad i majit,
Do të më gjesh si lule fushe
Faqet ç’mu bën flak të kuqe,
kur të the "Do të marr nuse".

Do të vij si fllad i majit,
Do të gjej, moj lule fushe
Faqet ç’tu bën flak të kuqe,
kur të thash "do të marr nuse".

Do të vij, do të mar
Do të vij un pran teje
të të marr
Do të marr...

Ref:
Do të vij si fllad i majit,
Do të gjej, moj lule fushe
Faqet ç’tu bën flak të kuqe,
kur të thash "do të marr nuse".

Do të marr!Më Shumë Këngë Nga Rovena Dilo:

Më Shumë...